Prawo medyczne

Sztuka prawa

Tam, gdzie
sztuka prawa
łączy się z medycyną.

Prawo medyczne leży u podstaw tego, co robimy w Hantke, Piskor. Jesteśmy specjalistami w dziedzinie opieki zdrowotnej, więc nie uczymy się i nie odkrywamy nowości gospodarując Twoim czasem. Po prostu robimy to, w czym jesteśmy dobrzy i wyspecjalizowani – zapewniając jasną, niezawodną poradę za każdym razem.

Współpracujemy z klientami z całego kraju, pomagając im rozwiązać wiele problemów, od reagowania na rutynowe, niesporne kwestie, takie jak prawo pacjenta lub jego rodziców/opiekuna do dostępu do dokumentacji medycznej, do obsługi złożonych, wrażliwych i ważnych spraw, w tym spraw związanych z błędami medycznymi i nieudanymi zabiegami medycyny estetycznej. Reprezentujemy przed sądami powszechnymi i wojewódzkimi komisjami do spraw orzekania o zdarzeniach medycznych.

Co możemy dla Ciebie zrobić

podmioty-szpitalne

Obsługa podmiotów leczniczych

Jako Kancelaria kompleksowo obsługujemy potrzeby i rozwiązujemy bieżące problemy wszelkich podmiotów leczniczych, zarówno tych wpisanych do rejestru podmiotów prowadzących działalność leczniczą jak i wszelkich innych podmiotów podejmujących się szeroko pojętą działalnością leczniczą.
W nowoczesny sposób podchodzimy do prawa opieki zdrowotnej. Opracowujemy innowacyjne i kreatywne sposoby, aby pomóc klientom ochrony zdrowia zwiększyć ich rentowność i chronić swoje aktywa. Niezależnie od tego, czy klient jest akademickim centrum medycznym, szpitalem środowiskowym, gabinetem lekarskim, domem pomocy społecznej, czy domem opieki dla osób starszych, możemy zapewnić pełne spektrum usług, zaspokajając jego potrzeby – od problemów lokalnych i regionalnych po sprawy o znaczeniu krajowym,
a nawet międzynarodowym.

blad-w-sztuce

Błąd w sztuce medycznej

Osoby dotknięte błędem w sztuce lekarskiej pozostawione są z konkretnym uszczerbkiem na zdrowiu. Osoby najbliższe zmarłych w wyniku błędnego działania personelu medycznego przechodzą niesamowicie trudny, intymny i nieprzyjemny czas. W Hantke, Piskor zabezpieczamy interesy poszkodowanego Klienta. Dbamy o każdy szczegół doznanej przez niego krzywdy a także wspieramy go w tym trudnym czasie przejmując na siebie wszelkie związane ze sprawą obowiązki. Wykazanie winy, która winna obarczyć podmiot leczniczy jest niebywale trudna, co jedynie przekonuje o potrzebie skorzystania z usług profesjonalisty. Oparcie odpowiedzialności na zasadzie winy anonimowej, wyliczenie wysokości szkody materialnej i niematerialnej a także powiązanie tego wszystkiego adekwatnym związkiem przyczynowo-skutkowym winno być powierzone wykwalifikowanym prawnikom, którzy jednocześnie nie będą tracili z horyzontu ludzkiego czynnika każdej z tego typu spraw.

medycyna-estetyczna2

Dla pacjentów medycyny estetycznej

Medycyna estetyczna jest w Polsce coraz popularniejsza. Pacjentów przyciąga obietnicą poprawy wyglądu i odmłodzenia. Wykonując zawód adwokata coraz częściej spotykamy się z problemami dotyczącymi błędów przy świadczeniu usług z zakresu medycyny estetycznej. Zwiększa się także liczba zgłoszeń od pacjentów, którzy doświadczyli negatywnych skutków zabiegów wykonywanych przez osoby bez odpowiedniej wiedzy i wykształcenia.
Powiększanie ust, wypełnianie zmarszczek, ujędrnianie twarzy – brzmi lekko i przyjemnie. Faktycznie, zabiegi z zakresu medycyny estetycznej to procedury mało inwazyjne i bezpieczne, pod warunkiem że są wykonywane za pomocą sprawdzonych preparatów, w odpowiednich do tego warunkach i przez specjalistów.

Dochodzenie roszczeń w takim przypadku może zakończyć się na kilka sposobów. Może to być ugodą lekarza z pacjentem albo procesem przed sądem powszechnym, w którym to sąd będzie ustalał wysokość odszkodowania i zadośćuczynienia, ewentualnie postępowaniem przed wojewódzką komisją ds. orzekania o zdarzeniach medycznych. W Hantke, Piskor działamy w każdej z tych płaszczyzn. Pomagamy Klientom odzyskać stracone pieniądze, a także prowadzimy negocjacje z klinikami medycyny estetycznej zmierzające do uzyskania oczekiwanego efektu. Potrafimy także ustalać kompetencje podmiotów świadczących usługi medycyny estetycznej i pociągnąć ich do odpowiedzialności za dokonaną szkodę.

2.1

Masz pytania? Porozmawiajmy.

Adwokat Andrzej Hantke

Kontakt bezpośredni: