Prawo biznesu

Sztuka prawa

Tam, gdzie
sztuka prawa
łączy się z biznesem.

Twoja firma jest dla Ciebie bardzo ważna. Może być Twoim marzeniem w niedalekiej przyszłości, albo marzeniem, które już realizujesz. Jeśli jesteś na tyle odważny, aby podążać za duchem przedsiębiorczości, ważne jest, abyś miał prawnika, który pomoże ci poruszać się po korporacyjnym krajobrazie prawnym. W Hantke, Piskor, rozumiemy Cię najlepiej – sami będąc przedsiębiorcami. Rozumiejąc Ciebie i Twoje cele zawodowe, pomożemy Ci je osiągnąć. Prawo korporacyjne może być zastraszające, ale nigdy nie powinno być przeszkodą dla sukcesu Twojej firmy – spełnienia Twoich marzeń. Naszym obowiązkiem jest dostarczanie wiedzy, przejrzystości i narzędzi niezbędnych do podejmowania właściwych decyzji dla Twojej firmy. Doradzimy Tobie we wszystkich sprawach związanych z prawem gospodarczym zarówno na początku, jak i przez cały cykl życia Twojej firmy. Posiadamy wiedzę i doświadczenie, które poprowadzi Cię w kierunku najbardziej odpowiedniej struktury.

Co możemy dla Ciebie zrobić

nowe-podmioty

Zakładanie nowych podmiotów

od samego początku warto wybrać optymalną formę prowadzenia działalności gospodarczy. W Hantke, Piskor analizujemy potencjalne korzyści i zagrożenia, informujemy o obciążeniach fiskalnych, pomagamy wybrać optymalną formę organizacyjną, a później wspieramy na etapie organizacji i to niezależnie od stopnia trudności.

stala-obsluga

Stała obsługa

sami jesteśmy przedsiębiorcami więc dobrze znamy się na tym co robimy. Stała obsługa to dla nas ciągły kontakt i bieżąca współpraca. W Hantke, Piskor myślimy w sposób nieszablonowym doradzając przedsiębiorcom w sprawach codziennych jak i kryzysowych. Nie tylko dbamy o bieżące potrzeby, ale zabezpieczamy również te przyszłe. Zapewniamy wszechstronne doradztwo prawne we wszystkich aspektach prowadzonej przez naszych klientów działalności. W ramach stałej obsługi pozostajemy w gotowości do pomocy w każdej sprawie, w której pojawi się zagadnienie prawne.

restrukturyzacja

Restrukturyzacja, likwidacja

niezależnie od tego, czy zamknięcie działalności gospodarczej jest planowane, czy też wymuszone, obejmujemy ten proces kompleksową obsługą. W Hantke, Piskor dbamy nie tylko o zgodność procedury z przepisami prawa, ale również o optymalizację tego procesu. Wspieramy w procesie restrukturyzacji, reprezentując w negocjacjach z wierzycielami, a także w procesach windykacyjnych. Pomagamy podjąć trudne decyzje, które są nierozerwalnie związane z restrukturyzacją, czy likwidacją.

sukcesja

Przeniesienie majątku, sukcesja, dziedziczenie, przekształcenie

Pomagamy zarządzać kapitałem spółki w sposób zapewniający płynność finansową i zwiększenie potencjału inwestycyjnego. Dopasowujemy strukturę firmy do wymagań rynku mając na uwadze zapieczenie interesów udziałowców, a także minimalizację obciążeń fiskalnych. Pomagamy przedsiębiorcom w sposób najbardziej korzystny przekazać stery ich dzieciom. W tym celu przygotowujemy wszystkie dokumenty związane z przekazaniem udziałów i kontroli kolejnemu pokoleniu. Zdajemy sobie sprawę, że proces ten może być długotrwały i bardzo trudny, ale wiemy jak go uprościć. Przekształcamy firmy. Świadczymy usługi doradcze i reprezentujemy naszych klientów na każdym etapie przekształceń, tj. w związku ze zmianami kapitałowymi, przekazywaniem udziałów, jak również zmianami podyktowanymi względami podatkowymi. W Hantke, Piskor te procesy to codzienność.

2.2

Masz pytania? Porozmawiajmy.

Adwokat Robert Piskor

Kontakt bezpośredni: